Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Teflonlu kayar yataklı boru kılavuzu TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/06/2016
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2006/02555
Buluş Başlığı Teflonlu kayar yataklı boru kılavuzu
Başvuru Sahibi LİNK YAPI SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi MEHMET ÖZKAN ÜNAL
IPC Sınıfı F16L 5/10
Buluş Özeti

Faydalı modele konu olan üründe en altta dikdörtgen şeklinde bir tespit plakası (1) bulunur. Tespit plakası (1) sayesinde buluş konusu ürün duvar, zemin vb. yerlere sabitlenir. Tespit plakası (1) üzerinde U şeklinde uç kısımları yana doğru açık olan hareketli plaka yatağı (2) bulunur. Hareketli plaka yatağı (2) tespit plakasına kaynak (3) ile sabitlenmiştir. Hareketli plaka yatağı (2) (hareket düzeneği) üzerinde ters U şeklinde uç kısımları içe doğru açılı bir şekilde kıvrık olan hareketli plaka (4) bulunur. Hareketli plaka (4) ve hareketli plaka yatağının (2) arasında kalan bölümde ise teflon (5) bulunur. Hareketli plaka (4) üzerine kelepçe montaj somunları (6) yerleştirilmiştir.