Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Yuvalı ürün teşhir askısı TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/06/2016
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2006/02556
Buluş Başlığı Yuvalı ürün teşhir askısı
Başvuru Sahibi ÖZGE PLASTİK AMBALAJ SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi ŞABAN YAVUZ
IPC Sınıfı A47B 46/00
Buluş Özeti

Bu buluş, özellikle şeker, şekerleme, sakız, çikolata vb. gibi gıdalar ile her türlü küçük hacimli değişik biçim ve boyutlardaki ürünlerin sergilenmesi, pazarlanması ve taşınması için geliştirilmiş ürün teşhir askıları ile ilgilidir. Bu buluşla geliştirilen yuvalı ürün teşhir askısı (1,8 ve 9), ana elemanlar olarak, bir ya da birden çok sıralı ürün yerleştirme yuvalan (2), ürün etiketyerleştirme yeri (3), askı asma yeri (4), gövde - arka yüzey (5), ürün sıkıştırma çıkıntıları (6) ve ürün oturma boşluğundan (7) oluşması ile karakterize edilmektedir. Bu buluşla geliştirilen yuvalı ürün teşhir askısının ürünün içine yandan geçirildiği tipinde (9) ürün sıkıştırma çıkıntıları (6) yer almaz.