Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Meyve sebzeler için geliştirilmiş sulu soğutma sistemi TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/06/2016
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2006/02592
Buluş Başlığı Meyve sebzeler için geliştirilmiş sulu soğutma sistemi
Başvuru Sahibi MEHMET GÖKMEN ÇETİNGÖZ
Buluş Sahibi MEHMET GÖKMEN ÇETİNGÖZ
IPC Sınıfı A23B 7/04
Buluş Özeti

Buluş, yaş meyve ve sebzelerin hijyenik şartlarda su ile soğutulmasında kullanılan; bahsedilen meyve veya sebzeyi duşlayarak soğutan bir soğutkan, en az bir soğutma gurubu (2), en az bir kompresöre (3) sahip, bahsedilen soğutkanın meyve veya sebze üzerinde duşlama yaptıktan sonra kirlilik oranını düşük tutmak ve sonraki duşlanacak gıdaları etkilemesini önlemek, çürük gıdalar üzerindeki bakterilerin soğutkan kanalı ile sağlıklı gıdalara bulaşmasını engellemek üzere, bir havuzda yıkama ve soğutma yapmak yerine kademeli soğutma yaparak soğutma kalitesinin arttırılmasını sağlayan, duşlama suyunun biriktiği en az bir yıkama havuzu (1.1), en az bir soğutma havuzu (1.2), en az bir dezenfektasyon havuzuna sahip sulu soğutma tertibatıdır.