Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Transformatörler için bir koruma cihazı TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/06/2016
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2006/02657
Buluş Başlığı Transformatörler için bir koruma cihazı
Başvuru Sahibi DELTA ELEKTRİK İMALAT VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Buluş Sahibi MUSTAFA YAVUZ AYDOĞDU
IPC Sınıfı H01F 27/00
Buluş Özeti

Buluş, transformatörlerde sıcaklık, yağ ve gaz basıncı oranlarına göre transformatör akımını kesmek için gerekli donanıma haiz ve bahsedilen işlevsel parametrelerin özellikle ölçülmesi ve görülmesi ve böylece bahsedilen transformatörün korunması için bir koruma cihazı olup, bahsedilen donanıma ek olarak transformatör sargı sıcaklığını ölçmek ve ölçülen sıcaklığın önceden belirlenen bir değeri aşması durumunda transformatör akımını kesmek için kullanılan bir sargı sıcaklığı ölçer (4), cihaz girişine bağlanan ve fazla yağ basıncını boşaltmak için bir çek valf (9) ve çek valfin (9) aşırı basınç değerlerinde son kademede devreye girebilmesi için en az bir mbar ölçer basınç algılayıcı (8) içermektedir.