Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Beton parçaların üretimi için modül. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/06/2016
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2006/02742
Buluş Başlığı Beton parçaların üretimi için modül.
Başvuru Sahibi COBIAX TECHNOLOGIES AG
Buluş Sahibi DEJAN KRECOV;MICHAEL STUCKLIN;KARSTEN PFEFFER;CHRISTIAN RAMEL
IPC Sınıfı E04B 5/16
Buluş Özeti

Buluş, beton parçaların özellikle yan mamul beton ürünlerin veya beton tavanların üretilmesi için özellikle, uzunlukları yönünde yan yana yerleştirilmiş olarak kullanılan çok sayıda içi boş kürelere, tercihen plastik kürelere (2), plastik içi boş kürelere veya yarım plastik içi boş kürelere sahip bir modülle ilgili olup, bu arada yan yana yerleştirilmiş çok sayıda içi boş küreler çubuklarlardan oluşan bir kafesin (1) içine kaybolmayacak şekilde yerleştirilir ve bu arada kafesin (1), uzunluğu yönünde uzanan bir ana yüzü (5) ve ana yüzü (5) sınırlayan ve ana yüzün (5) karşısında eğik yer alan, ancak aynı şekilde uzunluğu yönünde uzanan iki yan yüzü (6) vardır. Kafesin (1) dar bir oluk tabanına (3) ve geniş bir oluk deliğine (4) sahip oluklu bir biçimi vardır ve içi boş kürelerin yerleştirilmediği durumda yerden tasarruf edilecek şekilde istiflenebilir.