Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
İkili hamur uzun şekil verme ve dizgi makinesi TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/06/2016
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2006/02772
Buluş Başlığı İkili hamur uzun şekil verme ve dizgi makinesi
Başvuru Sahibi ES-MAK ESKİŞEHİR GIDA MAKİNALARI SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi ÖMER AYDOĞDU
IPC Sınıfı A21C 3/00
Buluş Özeti

Bu buluş, altı bölümden oluşan ikili hamur uzun şekil verme ve dizgi makinesi olup özelliği hamurun dinlenmesi ve şekillenmesi için ikili hamur uzun şekil verme ve dizgi makinesine ilişkindir. Buluşu oluşturan parçalar şu şekildedir. Hamur besleme bölümünde bulunan pnomatik piston (1), yine hamur besleme bölümünde yer alan çapraz kollar (2), hamur besleme bölümünde bulunan klepe (3), hamur giriş bölümünde bulunan giriş bandı (5), yine hamur giriş bölümünde bulunan merkezleme silindiri (6), hamur açma ve katlama bölümünde bulunan açma silindiri (7), katlama zinciri (8),hamura şekil verme bölümünde baskı tahtaları (9), sensör (10), hareketli kanal (11),transmisyon zinciridir.(12)