Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Klapeli/vasistaslı çerçevelerde yenilik. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/06/2016
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2006/02780
Buluş Başlığı Klapeli/vasistaslı çerçevelerde yenilik.
Başvuru Sahibi CANEL OTOMOTİV SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi RAMAZAN UÇAR;HAKAN AYHAN
IPC Sınıfı B60J 1/00
Buluş Özeti

Buluş, bir hareketli cam kanadının (3) sabit cam kanadına (2) yaklaşması ve sabit cam kanadı (2) üzerinde oluşturulmuş klapeli/vasistaslı çerçeve (1) boşluğuna yerleşmesinden sonra oluşabilecek herhangi bir sarsıntı nedeniyle hareketli kanadın (3) serbest olarak geri gelmesini önlemek için sabit cam profilinin (4) oyulması ile elde edilen bağlantı kanalı (5) içindeki en az bir itici eleman (10) ile dayama profili (8) ucundaki en az bir dayama lastiği (9) sayesinde hareketli cam çerçevenin (3) kapandıktan sonra sabit cam (2) ile tek düze bir görünüm oluşturması, kar, yağmur suyu gibi likitlerin tahliyesi için sabit camın (2) oyulması ile oluşturulan en az bir sıvı tahliye deliği (13) içermesi ile ilgilidir.