Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Sonsuz mil üzerinde çalışan direkt tahrikli asansör. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/06/2016
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2006/02792
Buluş Başlığı Sonsuz mil üzerinde çalışan direkt tahrikli asansör.
Başvuru Sahibi AMETAL ASANSÖR SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi İSMAİL YILDIRIM
IPC Sınıfı B66B 11/04
Buluş Özeti

Bu buluş ana olarak; alüminyum profillerden yapılan asansör kuyusu (1), kabini (2), kabin L karkası (3), L karkas üzerine monte edilmiş tahrik grubu (3A), birinci ve ikinci kat şeffaf camlı asansör alüminyum kat kapısı (4, 4A), taşıyıcı T kılavuz rayları (5) ve ray tespit U ankraj elemanları (6), kat ve kabin butonları (7), sonsuz dişli mili (8), sonsuz dişli mili alt uzun sabit kısmı (9), sonsuz dişli mili üst L profil sabit kısmı (10), kısa kuyu dibi (11), duvar kompozit panelleri (12) ve kabine giriş için ilk kat rampasından (13) oluşan ve yük ve engelli asansör uygulamalarında kullanılan, halatsız olması, tespit ve tahrik biçimi ve alüminyum profile sahip olması sebebiyle önemli avantajlar getiren "sonsuz mil üzerinde çalışan direkt tahrikli asansörü" konu almaktadır.