Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Taharlı ve taharsız çözgü taşıyıcısı. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/06/2016
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2006/02943
Buluş Başlığı Taharlı ve taharsız çözgü taşıyıcısı.
Başvuru Sahibi R. E. ÖZ - ELİ TEKSTİL OTOMOBİL İNŞAAT KONFEKSİYON TURIZM HEDİYELİK EŞYA VE BEYAZ EŞYA ELEKTRİK ELEKTRONİK GIDA MOBİLYA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Buluş Sahibi EROL ÖZTÜRK
IPC Sınıfı D02H 13/00
Buluş Özeti

Buluş, bir taşıyıcı gövde (1), bahsedilen gövde üzerinde konumlandırılmış kaldırma kolları (2) ve zemine dikey pozisyonda olacak şekilde gövde üzerinde oluşturulmuş dikey kollar (1.1) ve tekerlekler (5) içeren çözgü taşıyıcıları ile ilgili olup, bahsedilen taşıyıcı gövdeye (1) geniş alanlı çözgülerin yerleştirilmesi için istenilen genişliğin ayarlanmasını sağlayan yanal açılım kolları (4), bahsedilen dikey kollar (1.1) üzerinde oluşturulmuş ileri geri hareket yapma özelliğine sahip üst paralel kollar (3), bahsedilen yanal açılım kollarının (4) ve üst paralel kolların (3) açılıp kapanması ve/veya ileri geri hareketlerinin sağlanması için bir tahrik merkezi (3.3) ile ilgilidir.