Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
İpe tütün dizme makinası. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2006/03120
Buluş Başlığı İpe tütün dizme makinası.
Başvuru Sahibi ASTAB TÜTÜN GIDA MAK. İNŞ. TAAH. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
Buluş Sahibi AYDIN SELÇUK KARAGÖZLER;ALİ ER
IPC Sınıfı A24B 3/16
Buluş Özeti

Buluş, tütün ve benzeri yapraklı bitkilerin yapraklarını kırım sonrasında dizmek için kullanılan; bahsedilen tütünlerin kırılması sonrasında ipe dizilmesini sağlamak üzere, bahsedilen tütünlerin büyüklüklerine göre dizilip daha sonra delinerek içersinden ip geçirilmesini sağlayacak tertibatı üzerinde konumlandıran en az bir dizme gövdesi (2), tütün ölçüsüne göre ayarlanabilen en az bir tütün konma haznesi (4.1), en az bir seyyar tütün kutusu (4), dizilen tütünleri ileri hareket ederek delen, ucuna takılan iple geri hareket sırasında tütünlerin içinden ipi geçirerek ipe dizen, ip takılabilecek bir uca sahip en az bir iğne (1.6) içeren bir bir ipe tütün dizme tertibatıdır.