Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Fotopolimerizasyon teknolojisi ile optikle haptiği aynı materyalden üretilmiş tek parçalı yumuşak katlanabilir lens TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2006/03244
Buluş Başlığı Fotopolimerizasyon teknolojisi ile optikle haptiği aynı materyalden üretilmiş tek parçalı yumuşak katlanabilir lens
Başvuru Sahibi AHAT ALPER KILINÇ
Buluş Sahibi KORAY EKEN;FİRDEVS GAMZE YILMAZ;AHAT ALPER KILINÇ;KÜRŞAT ERBAŞ
IPC Sınıfı A61F 2/14
Buluş Özeti

Optik kısım (13), haptik kısım (12) ihtiva eden bir göz içi lens olup, bahsedilen optik (13) ve haptik (12) kısımların ilave UV emiciler olmaksızın metakrilik oligomerler temelinde kopolimer malzemeden fotopolimerizasyon yöntemi ile tek parça halinde üretilmesidir. Patent konusu olan göz içi lensi fotopolimerizasyon teknolojisi ile üretilmektedir. Üretim teknolojisi polimerik materyalin kalıplar içerisine dozlandıktan sonra belirli dalga boyunda UV ışığa maruz bırakılarak polimerleşme reaksiyonunun gerçekleştirilmesi esasına dayanır.