Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Bir pişirici cihaz. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2006/03298
Buluş Başlığı Bir pişirici cihaz.
Başvuru Sahibi ARÇELİK ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi DENİZ ŞEKER;LEVENT ÖNER;HALUK KARATAŞ;BERTAN BAYRAM;LEVENT AKDAĞ
IPC Sınıfı F24C 15/20
Buluş Özeti

Buluş konusu pişirici cihaz (1), tercihan dikdörtgenler prizması şeklinde bir dış kabin (2), bu dış kabin (2) içine aralarında boşluk olacak şekilde konumlandırılan bir pişirme odası (3), pişirici cihazın (1) içindeki havayı hareketlendiren bir veya birden fazla sayıda fan (9), havanın ısıtılmasını sağlayan bir veya birden fazla sayıda ısıtıcı (10), fan (9) tarafından hareketlendirilen havanın yönlendirilmesini sağlayan, pişirme odasının (3) arkasına yerleştirilen bir fan koruma sacı (11), fan (9) tarafından hareketlendirilen havanın, giriş ağzından alınarak, istenilen sıcaklık, basınç gibi değerlerde pişirme odasının (3) ortasına ve arkasına doğru aktarılabilmesini sağlayan yan duvar (4) içermektedir.