Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Taş ayırma ve çöp sasörü makinalarında kasanın kolay takılıp çıkarılması için bir tertibat TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/09/2016
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2006/03455
Buluş Başlığı Taş ayırma ve çöp sasörü makinalarında kasanın kolay takılıp çıkarılması için bir tertibat
Başvuru Sahibi ALAPALA MAKİNA GIDA SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi İSMAİL ALAPALA
IPC Sınıfı A01F 12/00;A01F 12/54
Buluş Özeti

Buluş, makine gövdesi (1) üzerinde oluşturulmuş kasa boşluğunda (1.1) konumlandırılan bir kasa (3) bahsedilen makine gövdesine (1) alttan belli bir eğim kazandırılması için yükseklik ayar tertibatı (2) içeren buğday, pirinç, mercimek, nohut ve benzeri tahılların ayıklanması için bir taş ayıklama ve çöp sasörü makinası olup, bahsedilen kasanın (3) kasa boşluğuna (1.1) bağlantı elemanı kullanılmasına gerek kalınmaksızın sabitlenmesi için bir alt kayıt (3.3), bahsedilen alt kayıt (3.3) üzerinde oluşturulmuş ve bir eğim içeren en az bir alt kayıt yatağı (3.6), bahsedilen alt kayıdı (3.3) sürekli kendine doğru çeken bir yay (3.7) ile ilgilidir.