Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Smartograph elektronik takograf sistemi. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2006/03512
Buluş Başlığı Smartograph elektronik takograf sistemi.
Başvuru Sahibi NAİM SUNGUR
Buluş Sahibi NAİM SUNGUR
IPC Sınıfı G07C 5/00
Buluş Özeti

Bu buluş konusu, mevcut sistemlerde bulunmayan bir takım yeniliklerin kullanılması ile Elektronik Takograf Sistemlerinin iyileştirilmesi, amaçlarının ve kullanım sahasının geliştirilmesidir. Bu özellikler ; GPS in sisteme katılarak cihazın hız ve konum bilgisi aldığı temel sensorlerinin sayısının arttırılması, böylece ölçüm, denetim ve kalibrasyon kabiliyetlerinin geliştirilmesi, temassız akıllı kartların entegrasyonu ile daha güvenilir ve kullanışlı bir sistemin elde edilmesi, yeni radyo haberleşmesi özellikleri ile sistemin kontrolü ve kullanımının kolaylaştırılması, ani ivme değişimlerinin elektronik olarak ölçümü ve kaydedilmesi ile sistemin yol güvenliği açısından yeni bir boyut elde etmesi, graphic LCD kullanımı ile sistemin daha gelişmiş bir görsel kullanıcı arayüzü kazanması, SAM ve taşınabilir güvenli dijital hafıza modülü gibi yeni elemanların kullanılması ile güvenlik öğelerinin arttırılması olarak sıralanabilir. Sonuç olarak yol güvenliği hususunda innovatif, yeni nesil bir elektronik takograf sistemi uygulaması ortaya çıkmaktadır.