Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Biberon. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 22/08/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 1998/00143
Buluş Başlığı Biberon.
Başvuru Sahibi NEW VENT DESIGNS, INC.
Buluş Sahibi DAVID E. HAYS;BERNARD J. KEMPER;ROBERT J. BROWN;CRAIG I. BROWN
IPC Sınıfı A61J 9/04;B65D 51/16
Buluş Özeti

Kullanım sırasında içinde vakum oluşumunu önleyen bir biberonla ilgili olan buluş, ağzı açık olan ve içine sıvının konduğu bir şişe; şişeye takılan bir havalandırma ünitesi; bu havalandırma ünitesine yerleştirilen bir hava borusu ve bu hava borusunun üzerine açılmış bir delikten meydana gelen bir biberonu tanıtmaktadır. Hava borusunun üzerindeki delik, şişe ters çevrildiğinde sıvının içinde kalacağı bir sıvı tankının ortasına monte edilmiş olup, buradaki sıvı seviyesinin üstünde kalmaktadır. Üst ve alt bölümlerden meydana gelen sıvı tankının açık olan ucu sıvının içine girecek şekilde şişenin en altına kadar inmektedir. Biberon ters çevrildiğinde sıvı tankının üst bölümüne sıvı dolar. Sıvı aktarma tankının alt kısmı üst kısmından daha küçüktür. Böylece içi sıvı dolu olan şişe ters çevrildiğinde alt kısımdaki sıvı üst kısmın ancak bir bölümünü doldurur ve dışardan gelen hava, hava deliğinden geçip hava borusunu izleyerek şişenin içindeki birikmiş havaya ulaşarak iç (DEVAMI VAR).