Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Ortopedik yataklı hamak ve modelleri. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2006/04275
Buluş Başlığı Ortopedik yataklı hamak ve modelleri.
Başvuru Sahibi MİNE TEKİN;SEBAHATTİN TEKİN
Buluş Sahibi MİNE TEKİN;SEBAHATTİN TEKİN;MİNE TEKİN;SEBAHATTİN TEKİN
IPC Sınıfı A45F 3/22;A61G 7/00
Buluş Özeti

Bu buluş, hamak isimli eşyaya; sert ve düz zemin / yüzey (1) ve onun üzerini kaplayacak olan sert sünger tabakası (2), yaylı yatak parçası (3), havalı yatak (27) parçası yada keçe gibi tabakalar / katmanlar konulması, üzerlerinin kumaş, naylon, deri yada benzeri kaplamalar (4) kullanılarak kaplanmasıyla oluşturulmuş, bel sağlığı açısından yararlı ve ortopedik yatak kısımlarının eklenmesiyle / birleştirilmesiyle ilgilidir. Bu özelliğin geliştirilmesi, eklemeler yapılması, çeşitlendirilmesi ve çeşitli kalıplara sokulması sayesinde ; bu buluşun devamını oluşturan, alışılmış ve bilinen modellerin dışında yeni ve modern hamak yada şezlong modellerine ulaşılmaktadır.