Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Kolay montaj imkanı sağlayan bir bağlantı elemanı TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 22/08/2016
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2006/04282
Buluş Başlığı Kolay montaj imkanı sağlayan bir bağlantı elemanı
Başvuru Sahibi BINMET METAL SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
Buluş Sahibi İSMAİL BİNAY
IPC Sınıfı E02F 7/00
Buluş Özeti

Buluş, taşıma bantlarının birleştirilmesi işleminde raptiyelerde (4) kullanılan bir bağlantı elemanı (1) olup, bahsedilen bağlantı elemanına (1) üstten bir kuvvet uygulandığında bahsedilen bandı delmek üzere bahsedilen bağlantı elemanı (1) üzerinde oluşturulmuş delici uç (1.1), bahsedilen bandı delme işlemi esnasında bahsedilen bağlantı elemanının (1) merkezlenmesini sağlayan merkezleyici yüzük (2), bahsedilen bağlantı elemanının (1) bir karşılama elemanı (3) ile sabitlenmesi esnasında bahsedilen merkezleyici yüzüğün (2) kırılmak suretiyle çıkmasını sağlamak üzere bahsedilen bağlantı elemanı (1) üzerinde oluşturulmuş konik baş (1.3) içermesi ile ilgilidir.