Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Alüminyum radyatörler için termostatik vana inserti adaptörü. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 22/08/2016
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2006/04328
Buluş Başlığı Alüminyum radyatörler için termostatik vana inserti adaptörü.
Başvuru Sahibi EFES ESTETİK ALÜMİNYUM DEKORASYON SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
Buluş Sahibi DURMUŞ SALAR
IPC Sınıfı F28F 7/00
Buluş Özeti

Alüminyum radyatörler için termostatik vana inserti adaptörü, termostatik vana insertlerinin (5) düz veya köşe vana gövdeleri kullanılmaksızın direkt olarak alüminyum radyatör başlık profillerine takılmasında kullanılacak olan metal adaptör olup, özelliği silindirik olarak işlenmiş iki veya yekpare işlenmiş tek metalik parçadan oluşmuş olmasıdır. İki parçalı tasarımda adaptör, insert (5) in supap oturağı (11) ve insert hamili (10) olmak üzere iki parçadan oluşmaktadır. Supap oturağı (11) radyatör başlık profiline termostatik vana insert (5) inin tam açık konumunu sağlayacak ölçüde sıkı/çakma geçme yöntemi ile monte edilmektedir. İnsert hamili (10); içerisine, insert (5) in dış yüzeyindeki erkek vida dişlerine uyumlu diş çekilmiş silindirik bir metal parçadır. Dış yüzeyi ise radyatör başlığına sıkı /çakma geçme sureti ile bağlanan silindirik bir yüzey (12) veya dişlerle başlığın alın yüzeyine oturan bir fatura ihtiva etmektedir. Yekpare tasarım bu iki parçalı tasarımın yekpare olarak imal edilmesi ile oluşturulmuştur.