Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Elektrikli kilit kilit yarı silindiri sürme mesafesi ayar tertibatı. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 22/08/2016
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2006/04346
Buluş Başlığı Elektrikli kilit kilit yarı silindiri sürme mesafesi ayar tertibatı.
Başvuru Sahibi DESİ ALARM GÜVENLİK SİSTEMLERİ SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ;KALE KİLİT VE KALIP SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi CAVİT DOĞAN;TUNCAY ERHAN YANAR;CAVİT DOĞAN;TUNCAY ERHAN YANAR
IPC Sınıfı E05B 65/00
Buluş Özeti

Mevcut buluşa göre sunulan elektrikli kilit bir pil tarafından bir sürme devresi üzerinden beslenen bir motorun sürdüğü kilit uygun cephe tübüler silindiri yarı gövdesinin kapıya montajı sırasında silindir yarı gövdesinde kilit sürgüsünü döndürecek biçimde tahrik edilen silindir diline erişen tahrik çubuğunun boyunun kapının kalınlığından bağımsız olmak üzere ayar edilebilmesini sağlayan bir düzenek ihtiva eder. Buna göre kilit silindirinin şifre pimlerini ve anahtar giriş yuvasını içeren standart bir yarı silindiri yanında yarı silindirlerin ortasındaki silindir diline şifre pimleri ya da anahtar boşluğu olmaksızın erişen tahrik çubuğunun boyu montaj esnasında kapının kalınlığına göre ayar edilmek suretiyle fazlalık mesafe ya da kısıtlı mesafe tolere edilmektedir.