Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Koltuktan yatak pozisyonuna getiren mekanizma. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/09/2016
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2006/04518
Buluş Başlığı Koltuktan yatak pozisyonuna getiren mekanizma.
Başvuru Sahibi EKSAN MEKANİZMA MAKAS SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi BÜLENT YONDEMİR
IPC Sınıfı A47C 17/04
Buluş Özeti

Buluş, ayak (4) ve kanatlar arasında oluşturulan kısa kol (6), uzun kol (3); kanatlar ile irtibatlı dil, dil içerisinde oluşturulan küçük dil, küçük dilin üzerinde kilitlemeyi gerçekleştirdiği perçinden oluşan koltuktan yatak pozisyonuna getiren koltuk ve kanepe mekanizmaları kilitleme tertibatları ile ilgili olup özelliği, dil, dil içerisinde hareketli küçük dil ve perçin kullanılmadan kilitlemenin gerçekleştirilmesini sağlamak üzere oluşturulmuş kilitleme gövdesi (1), kilitleme gövdesi (1) ile irtibatlı patlamalı gövde (2); patlamalı gövde (2) üzerinde kilitleme gövdesi (1) ile irtibatlanan en az bir kilitleme vasıtası (5) içeren koltuk ve kanepe mekanizması kilitleme tertibatı ile ilgilidir.