Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Bir materyal şekillendirme makinesi TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/09/2016
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2006/04595
Buluş Başlığı Bir materyal şekillendirme makinesi
Başvuru Sahibi VEDAT ÖZGÜR - FORM-TEK YAY VE MAKİNA SANAYİ
Buluş Sahibi VEDAT ÖZGÜR
IPC Sınıfı B21F 1/00
Buluş Özeti

Mevcut buluş tahrik ünitesinden (5) gelen hareketi ileri geri harekete çeviren kam milleri (3.1) ve söz konusu kam milleriyle (3.1) irtibatlı, ucuna üretilmek istenen parçaya göre özel bir form kalıbı adapte edilen ve yine üretilmek istenen parçaya göre belirli bir düzende makine üzerinde konumlandırılmış çoklu sayıda kızakları (3.2) içeren bir şekillendirme ünitesine (3) sahip bir materyal şekillendirme makinesi olup, özelliği, bahsedilen kam millerinden (3.1) en az biriyle irtibatlandırılmış ve direk yada dolaylı olarak makinenin tahrik ünitesinden (5) tahrik alan en az bir adet kam mili tahrik aktarma zinciri (10) içermesiyle karakterize edilmektedir.