Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Elektrik motoru tahrikli imdat odasına sahip imdatlı fren körüğü. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/09/2016
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2006/04784
Buluş Başlığı Elektrik motoru tahrikli imdat odasına sahip imdatlı fren körüğü.
Başvuru Sahibi ARFESAN ARKAN FREN ELEMANLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Buluş Sahibi AHMET AKIN;MUSTAFA EVREN BAYKARA;MURAT AGAGÜNDÜZ;YAVUZ BATTAL
IPC Sınıfı B60H 1/24
Buluş Özeti

Bu buluş, imdat odasındaki havanın fonksiyonu bir elektrik motorundan alınan güç ile sağlandığı elektrik motoru tahrikli imdat odasına sahip imdatlı fren körüğü ana elemanlar olarak; elektrik motoru, motor çıkışına bağlı pinyon, pinyonun temasta olduğu güneş dişlileri, güneş dişlilerinin ataklandığı yatak pimleri,taşıyıcı üst kol ve taşıyıcı alt kol, güneş dişlilerinin temasta olduğu hareketsiz iç dişli,taşıyıcı ayaklar, taşıyıcı ayaklara bağlı dişli mil dişli mile takılı kare somun, hareketini kare somundan alan itici boru, tapa itici boruya bağlı destek plakası, pimlerden oluşması ile karakterize edilmektedir.