Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Masura ve rolik yüzeylerini otomatik olarak zımparalama makinesi. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2006/05025
Buluş Başlığı Masura ve rolik yüzeylerini otomatik olarak zımparalama makinesi.
Başvuru Sahibi SUNTEKS PLASTİK KAĞIT SANYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Buluş Sahibi MEHMET RIZA SUNGUR
IPC Sınıfı B24B 29/08;B24B 5/04
Buluş Özeti

Buluş, ikinci bir operatöre ihtiyaç duymaksızın istenilen boydaki kağıt masura ve roliklerin (11) yüzeylerini otomatik olarak zımparalayan, zımparalama ve parlatma işleminin aynı anda yapıldığı, zımparalama işlemi sonucu oluşan tozun, ortama yayılmaksızın oluşturulan vakum sayesinde atölye dışarısına tahliye edilmesini sağlayan, bir ana şase (4), ana şase (4) üzerine yerleştirilen çerçeve (5), zımpara ünitelerinin (2) irtibatlandığı tabla bölümü (3), masura ve rolikleri (1) yataklamak için kullanılan yatak üniteleri (6) ve makine içinde oluşan tozu dış ortama tahliye etmek için kullanılan bir vakum ünitesi (8) içeren bir zımparalama makinesi (1) ile ilgilidir.