Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Diabetik terapetik ayakkabı. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/10/2016
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2006/05199
Buluş Başlığı Diabetik terapetik ayakkabı.
Başvuru Sahibi MEVLÜDE CİN
Buluş Sahibi BİLAL CİN
IPC Sınıfı A43B 7/00
Buluş Özeti

Buluş, hastalarının ayaklarında zamanla oluşan, diyabetik ayak diye adlandırılan ve his kaybına sebebiyet veren hastalık için kullanılan diyabetik terapetik ayakkabı olup özelliği, bahsedilen ayakkabının taban topuk bölgesinde konumlandırılmış, yürüyüş esnasında ayağın mekanik kontrolünü sağlan en az bir yaysal taban (1), bahsedilen ayakkabının en iç tabakası olarak konumlu, şok emici, ısı koruyucu ve/veya hava geçirgeni! bir yapıya sahip en az bir dikişsiz astar (3), bahsedilen dikişsiz astar (3) ile napa dış deri (4.1) arasında konumlandırılmış, ayağın ısısını koruyarak, soğuk havalarda ısı kaybını engelleyen, darbelerde şok emici görevi görerek ayak yaralanmalarını önleyen en az bir akıllı sünger (4.2) içermesidir.