Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Keçiboynuzu çekirdeklerini çıtlatma ve embriyonlarından temizleme için geliştirilmiş yeni bir makine. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/10/2016
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2006/05537
Buluş Başlığı Keçiboynuzu çekirdeklerini çıtlatma ve embriyonlarından temizleme için geliştirilmiş yeni bir makine.
Başvuru Sahibi INCOM ENDÜSTRİYEL MAKİNALARI İTHALAT İHRACAT VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi MEMDUH YILDIRIM
IPC Sınıfı A23N 15/00;A23N 5/00
Buluş Özeti

Buluş, keçiboynuzu çekirdeklerini çıtlatma ve embriyonlarından temizleme için geliştirilmiş yeni bir makineyle ilgilidir. Buluş konusu makine esas itibariyle, bir şasi (1) üzerine , monte edilmiş motor (2), kasnak (3) ve kayıştan (4) ibaret bir tahrik grubundan hareketini alan bir aks milin (5) boydan boya kat ettiği, üzerinde bir ham ürün giriş boğazı (6), bu ham ürün giriş boğazının (6) karşı istikametinde bir işlenmiş ürün çıkış boğazı (7), içerisinde, her iki uçtan flanşlarla (8) aks mile (5) irtibatlandırılmış ve çekiçlerlerle (9) mücehhez kılınmış çekiç taşıyıcı miller (10) ve bir elek (11), altında da embriyon ve tozların çıkışı için fan-siklon tertibatından (12) teşekkül eden bir sistemden ibarettir.