Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Keçiboynuzu çekirdeklerini kabuğundan arındırmak için geliştirilmiş yeni bir makine. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/10/2016
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2006/05538
Buluş Başlığı Keçiboynuzu çekirdeklerini kabuğundan arındırmak için geliştirilmiş yeni bir makine.
Başvuru Sahibi INCOM ENDÜSTRİYEL MAKİNALARI İTHALAT İHRACAT VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi MEMDUH YILDIRIM
IPC Sınıfı A23N 1/00
Buluş Özeti

Buluş keçiboynuzu çekirdeklerini kabuğundan arındırmak için geliştirilmiş yeni bir makineyle ilgilidir. Buluş konusu makine esas itibariyle,içerisine rulmanlı bir yataktan (Al) dikey giriş yapan bir rotor (A2), bu rotora (A2) bağlantı elemanlarıyla (A3) irtibatlı plastik kanatlar (A4),dipte dikey engeller (A5), kurşun bir yuvadan ibaret boşaltma deliği (A6),ve bu delik (A6) içerisine manüel biçimde girip çıkabilen plastik bir kapak (A7) ve nihayet tepede bir ürün giriş ağzıyla (A8) mücehhez kurşun kaplamalı bir kazan (A9),bu kazan (A9) üzerinde de, rulmanlı yatağı (Al) taşıyan bir platform (Al0),bu platforma (AlO) monte edilmiş hız ayar tertibatıyla (All) mücehhez bir tahrik grubu ( A12,A13,A14 ) ile asitli solüsyon tankından (Al5) teşekkül eden bir soyma ünitesi (A) ve bu üniteye (A) bağlı,keza bir platform (Bl) üzerine konumlandırılmış ve ayn bir tahrik grubundan ( B2,B3 ) hareketini alan paletli ( B7 ) ve elekli ( B8 ) bir yıkama ünitesinden (B) meydana gelmektedir.