Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Termoform ambalaj makinesi için geliştirilmiş fire sarma tertibatı. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/10/2016
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2006/05712
Buluş Başlığı Termoform ambalaj makinesi için geliştirilmiş fire sarma tertibatı.
Başvuru Sahibi BETA-PAK OTOMATİK PAKETLEME AMBALAJ MAKİNALARI SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Buluş Sahibi FATİH YALÇINKAYA
IPC Sınıfı B65B 17/00
Buluş Özeti

Buluş,termoform makinelerinde son işlem olan kesme işleminden sonra oluşan fireleri sarmak için kullanılan, bir ana blok (1) üzerinde konumlandırılmış fire sarma tertibatı olup özelliği, bahsedilen ana blok (1) ile irtibatlı, kesme işleminden sonra çıkan fire folyolarının sarıldığı en az bir fire sarma alt mili (2) ve/veya fire sarma üst mili (5), bahsedilen fire sarma alt mili (2) ve/veya fire sarma üst milinden (5) gelen fire folyosunun yataklandığı en az bir flanş (6), bahsedilen flanş (6) ile irtibatlı, firenin bahis geçen ana bloğa (1) sarılmasının etkisiyle yukarı kalkan en az bir salıncak kolu (4) içermesiyle karakterize edilmesidir.