Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Ambalaj kutusu TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/10/2016
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2006/05717
Buluş Başlığı Ambalaj kutusu
Başvuru Sahibi SERVOKİM KİMYA TEKSTİL END. ÜÜN. SAN. VE TİC. LTD.ŞTİ.
Buluş Sahibi ELMAS SEÇAL
IPC Sınıfı B65D 85/00;G09F 23/00
Buluş Özeti

Buluş, değişik çap, ebat, kalınlık, geometri vb. şekillerdeki özellikle değerli ziynet eşyalarının (çeyrek, yarım, tam altın, yüzük, küpe, kolye vs) ambalajlanması, satıcı ve tüketiciye emniyetli bir şekilde ulaştırılması, muhafazası ve kullanımı ile ilgili ambalaj kutuları ile ilgilidir. Ürün koyma bölümü (1) ve üst kapak reklam bölümünün (2) birbiriyle buluşturulup kilitlenmesini sağlayan ve isteğe bağlı tekrarlanabilir açılıp kapanmaya izin vermeyen bir kilitleme kontrüksiyonu (KK), ürün koyma bölümü (1) ve üst kapak reklam bölümünün (2) birbiriyle buluşturulup kilitlenmesi ile ürünlerin dışarıdan ulaşılamayacak şekilde konumlandırıldığı ürün koyma haznesi (1.1) buluşun esasını oluşturmaktadır.