Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Ses ve/veya hareket ile etkileşebilen, etkileşenlerin sayılarını ve etkileşim sürelerini saptayan etkileşimli ekranlar ve sunum sistemleri TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/10/2016
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2006/05737
Buluş Başlığı Ses ve/veya hareket ile etkileşebilen, etkileşenlerin sayılarını ve etkileşim sürelerini saptayan etkileşimli ekranlar ve sunum sistemleri
Başvuru Sahibi REO-TEK ELEKTRONİK, YAZILIM, TASARIM, EĞİTİM SAN VE TİC. LTD. ŞTİ.
Buluş Sahibi ERKAN M. GENCOL;ÖZGÜR K. GEŞLİ;M. REFİK TOKSÖZ
IPC Sınıfı G06K 1/00
Buluş Özeti

Bu buluş genel olarak reklâm, eğlence,eğitim alanlarında kullanılabilecek, etkileşimli görüntüleme/ekran/sunum sistemleri ile ilgili ilgilidir. Bu buluşla geliştirilen etkileşen kişilerin sayılarını ve etkileşim sürelerini saptayan etkileşimli ekranlar ve sunum sistemleri, sadece ses ya da sadece etkileşenin görüntüsü ya da her ikisinden etkileşme özelliğine sahip olması, ve ana elemanlar (unsurlar) olarak; * projeksiyon, LCD, plazma veya benzeri bir ekran (1) * Ses alıcısı (mikrofon) (6) * Kameralar (10, 39, 40) * Ses alma-işleme,görüntü algılama-maskeleme-değerlendirme-perspektif düzeltme-kalibrasyon-çerçeveleme-örnekleme-koordinat dönüşümü- etkileşenleri sayma ve süre saptama- sese veya etkileşenin varlığına göre ekran görüntülerini değiştirme işlevlerini yapan yazılım, * Yazılımın üzerinde çalıştığı donanımdan (bilgisayardan) oluşması ile karakterize edilmektedir.