Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
80-350 kw sıvı/gaz yakıtlı, oval (elips) gövdeli, üç geçişli sıcak su kazanı. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/10/2016
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2006/05763
Buluş Başlığı 80-350 kw sıvı/gaz yakıtlı, oval (elips) gövdeli, üç geçişli sıcak su kazanı.
Başvuru Sahibi ERENSAN ISI TEKNİĞİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi ALİ EREN
IPC Sınıfı F24H 1/00
Buluş Özeti

Buluş, alev gömleği (1), türbülatör (7), duman sandığı (9), su semeri (12) ve briilör (16) ve tek su gidiş nozulu içeren merkezi ısıtma uygulamalarında kullanılan sıcak su kazanları ile ilgili olup, kazan dairesine rahat giriş ve montaj olanağının sağlanması için düşük genişliğe sahip, oval bir yapı içeren gövde (3), kazandan ısınma ve sıcak su devresi için gerekli olan enerjinin münferit olarak alınabilmesi için iki gidiş nozulu (10,14), yanma odası optimizasyonu ile sağlanan yanma teknolojisi ile düşük baca gazı emisyonu ve buna bağlı olarak yüksek verim sağlanması ile ilgilidir.