Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Zincirli termoform ambalaj makinaları için geliştirilmiş yapıştırma grubu. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/10/2016
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2006/05839
Buluş Başlığı Zincirli termoform ambalaj makinaları için geliştirilmiş yapıştırma grubu.
Başvuru Sahibi BETA-PAK OTOMATİK PAKETLEME AMBALAJ MAKİNALARI SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Buluş Sahibi FATİH YALÇINKAYA
IPC Sınıfı B65B 9/00
Buluş Özeti

Buluş, gıda, tıbbi malzemeler, temizlik malzemeleri gibi çeşitli sektörlerde ürünlerin paketlenmesinde kullanılan ambalaj makinaları için geliştirilmiş yapıştırma grubu ile ilgilidir ve özelliği, bahsedilen sistemin hareketini sağlayan pnömatik piston yerine kullanılan en az bir yastık (21), üst folyo ve alt folyoyu bahsedilen silikonla (20) sıkıştıran en az bir yapıştırma çenesi (7), alt folyonun ürün üzerine yapışarak kalması için bahsedilen hareketli bloğun (4) üzerine irtibatlandırılmış en az bir yapıştırma dişi (6), bahsedilen yapıştırma dişi (6) üzerine irtibatlandırılan ve paketlenecek ürünün içindeki havayı alıp istenildiğinde yerine gaz veren en az bir vakum pimi (18), içermesidir.