Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Çerçeve profilleri TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/11/2016
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2006/06057
Buluş Başlığı Çerçeve profilleri
Başvuru Sahibi MOOD DEKORASYON İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi KUBİLAY TÜRKMEN
IPC Sınıfı E06B 3/00
Buluş Özeti

Bu buluş, özellikle kapı ve pencerelerde kullanılan, hızlı montaja imkan verebilecek şekilde tasarlanmış, kapı - pencere çerçeve profilleri ile ilgilidir. Kapı ve pencere boşluklarına yerleştirilecek çerçeveler en az iki farklı tip profilden elde edilirler ve bu çerçeveler üzerlerindeki erkek-dişi geçme bölgelerinden birbirleriyle birleştirilirler. Bu şekilde bir kapı veya pencere boşluğunun iç ve yan yüzeyleri çerçeve profilleri ile donatılmaktadır. Pervaz genişliklerine göre, profillerin geçme bölgelerine uzatma adaptörleri takılabilmekte ve bahsedilen profillerdeki conta kanallarına, ses ve ısı yalıtımı için farklı özelliklerde contalar yerleştirilmektedir.