Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Sakız parçaları yapma aparatı ve yöntemi TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2006/06189
Buluş Başlığı Sakız parçaları yapma aparatı ve yöntemi
Başvuru Sahibi KENT GIDA MADDELERİ SANAYİİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi NESİM ACAR
IPC Sınıfı A23G 4/04
Buluş Özeti

Sakız parçaları, sakız halatlarının üretilecek bitirilmiş sakız parçalarının kesitsel boyut ve şekline büyük ölçüde sahip olacağı şekilde eş zamanlı olarak birçok paralel yan yana sakız halatım ekstrüde eden, sakız halatlarını soğutan, bir çift ayarlama silindiri kullanarak soğutulmuş sakız halatlarının boyutunu ve/veya şeklini ince ayarlayan, halatların arasından iletildiği bir çift kesici silindir kullanarak birçok sakız halatını ayrık sakız parçalarına eş zamanlı olarak ayıran ve son olarak sakız parçalannı soğutan bir aparat içerisinde üretilir. Sıvı veya toz dolgu maddesine sahip dolgulu sakız parçaları aparatla birlikte üretilebilir. Sakız parçalan isteğe bağlı olarak sert bir kaplama ile kaplanabilir. Sakız halatları bireysel olarak motor tahrikli taşıyıcılara sahip çok katlı bir soğutma tünelinde soğutulabilir.