Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Ahşap ayakları sökülüp takılabilen, metal iskeletli sandalye. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/11/2016
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2006/06205
Buluş Başlığı Ahşap ayakları sökülüp takılabilen, metal iskeletli sandalye.
Başvuru Sahibi BAYSAL ORMAN ÜRÜNLERİ VE MOBİLYA SANAYİ TİCARET LTD. ŞTİ.
Buluş Sahibi MESUT BAYSAL
IPC Sınıfı A47C 4/02
Buluş Özeti

Buluş, oturma yeri kasası (1), sırt dayama yeri kasası (2), lastik kolon (3) ve ayağı (7) içeren sandalye olup, özelliği; sac metal profil malzemeden oluşan oturma yeri kasasının (1); on profil (1.1), yan profil (1.2) ve arka profil (1.3) kısımlarının aralarına profil koşebenti (5) konumlandırılarak ve birbirlerine birleştirilerek bir yapı oluşturulmasıyla, yine sac metal profilden oluşan sırt dayama yeri kasasının (2) kenar profili (2.1) ve tepe profili (2.2) kısımlarının birbirine kaynak edilerek birleştirilerek bir yapı oluşturulmasıyla; oluşturulan sırt dayama yeri kasasının (2), oturma yeri kasasına (1) profil köşebent (5) üzerine kaynakla birleştirilerek, tek bir parça haline getirilmek suretiyle yapılandırılmasıyla; ayağın (7) oturma yeri kasasının (1) köşelerine konumlandırılan profil köşebente (5) geçmesiyle ve lastik kolonun(3), oturma yeri kasası (1) üzerine vida ve pul (6) yardımıyla sabitlenmiş bir yapı içermesi ile karakterize edilmektedir.