Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Pratik koltuk - yatak dönüşümlü mekanizma. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/11/2016
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2006/06253
Buluş Başlığı Pratik koltuk - yatak dönüşümlü mekanizma.
Başvuru Sahibi MAHMUT TUNCAY ÖZSAYGILI
Buluş Sahibi MAHMUT TUNCAY ÖZSAYGILI
IPC Sınıfı A47C 17/00
Buluş Özeti

Buluş, taşıyıcı iskelet (1) ve mekanizma (2) ihtiva eden bir hem oturma hem yatma amaçlı olarak kullanıma yönelik bir yapılanma olup; bahsedilen taşıyıcı iskelet (1) ile yekpare olarak irtibatlı bahsedilen mekanizma (2), bahsedilen taşıyıcı iskelet (1) içerisine gizlenen, yatak konumunda iken yatağın orta kısmını oluşturan bahsedilen font (2.1) ve bahsedilen taşıyıcı iskelet (1) ile irtibatlı alt font (2.2), bahsedilen alt font (2.2) ile bahsedilen font (2.1) arasında konumlandırılan, yapının yatak konumuna dönüşmesi esnasında bahsedilen font (2.1) ile irtibatlı bahsedilen destek ayağının (2.4) açılmasını sağlayan bağlantı elemanı (2.6) içermesi ile ilgilidir.