Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Çerçevelerde sızdırmazlık sistemi. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/11/2016
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2006/06254
Buluş Başlığı Çerçevelerde sızdırmazlık sistemi.
Başvuru Sahibi M.T REKLAM ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi ALİ TOPÇUOĞLU
IPC Sınıfı G09F 1/12
Buluş Özeti

Buluş, alt profiller (2), alt profilleri (2) birleştiren köşe bağlantıları (4), alt profil (2) ile irtibatlı üst profiller (1), arka fon (6) üzerinde konumlandırılan reklam afişi (7) ve reklam afişi (7) üzerinde konumlandırılan PVC korumadan (8) oluşan reklam afişlerinin (7) sergilendiği çerçevelerde sızdırmazlığın alt profil (2) üzerindeki oluşturulan kanala yerleştirilen fitil ile sağlandığı reklam afişleri sızdırmazlık sistemleri ile ilgili olup özelliği; çerçevelerin hem üst hem alt kısmında sızdırmazlık ve yalıtım sağlamak üzere, alt profil (2) üzerinde, arka fon (6) ve PVC koruma (8) ile irtibatlanmış en az bir sızdırmazlık elemanı (3) içermesi ile ilgilidir.