Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Ahşap kapı kasalarının rutubetten korunmasını sağlayan kaplama. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/11/2016
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2006/06323
Buluş Başlığı Ahşap kapı kasalarının rutubetten korunmasını sağlayan kaplama.
Başvuru Sahibi FEZA MOBİLYA VE DEKORASYON SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Buluş Sahibi YALÇIN PEKGÜZEL
IPC Sınıfı B27K 3/00
Buluş Özeti

Buluş, ahşap kapı kasalarının nemden, darbelerden deforme olmasını ve çürümesini önlemek için kullanılan en az bir kasaya (2) sahip; bahsedilen kasanın (2) alt tarafını çevreden izole ederek, ıslak zeminlerde sudan, diğer kullanım alanlarında nem, rutubet veya darbelerden zarar görmesini engellemek üzere, bahsedilen kapı kasalarının (2) alt kısmına irtibatlanan, kapı kasasının (2) alt tarafını içine alacak yuva formuna sahip, farklı ölçü, renk, desenlerde formlandırılan en az bir kasa kaplaması (1) içeren kapı kasası kaplamasıdır (1).