Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Elektrik panoları için modüler bağlantı ve sinyal düzeneği. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 22/06/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2006/06958
Buluş Başlığı Elektrik panoları için modüler bağlantı ve sinyal düzeneği.
Başvuru Sahibi GIOVENZANA INTERNATIONAL B. V.
Buluş Sahibi SILVANO CADARIO
IPC Sınıfı H01R 4/48
Buluş Özeti

Bu buluş elektrik panoları için modüler bir yaylı bağlantı ve/veya sinyal düzeneğine (1) ilişkindir; düzenek, devreyi kapatan birinci konum ile devreyi açan ikinci konum arasında hareket edebilen bir iletken levha (13) vasıtasıyla kısa devre yaptırılabilen bir çift iletken eleman (8) ihtiva eder; sözü geçen iletken elemanlar (8) sözü geçen hareketli levhayı (13) yönlendiren bir destek çerçevesi (2) içinde barındırılırlar ve bu çerçeve içinde yerlerinde tutulurlar; sözü geçen iletken elemanların her biri, bir elektrik telini (28) sözü geçen iletken elemana (8) kenetleyen bir yassı yay elemanı (19) haizdir; sözü geçen yay eleman (19), kanatlardaki bir oyuk (22) ile sözü geçen iletken eleman (8) üzerindeki bir çıkıntı (23) arasında en az bir elektrik telini (28) kıstırabilir; sözü geçen çıkıntı sözü geçen oyuğa (22) sokulur ve sözü geçen kanadın (20, 21) hareketini yönlendirir.