Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Z-Kilit sistemli paketleme malzemesinin yapılma yöntemi ve kullanılması TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2006/07638
Buluş Başlığı Z-Kilit sistemli paketleme malzemesinin yapılma yöntemi ve kullanılması
Başvuru Sahibi TAMA PLASTIC INDUSTRY
Buluş Sahibi HAGAI PAZ;ILAN ASIS;TSAFRIR LIOR;YAIR EFRATI;NISSIM MASS
IPC Sınıfı B65D 65/14;B65H 18/28
Buluş Özeti

Belirli bir uzunluktaki ayrı paketleme parçalarından oluşan bir paketleme malzemesini kullanarak cisimleri paketleme yöntemi ve malzemesi. Ayrık bir katmanı bulunan bir Z-kilidi sistemi kullanılarak paketleme parçalan uçlarından eklenir ve ayrılır. Z-kilidi sisteminin ayrık katmam, imalat sırasında ambalajlama parçalarını birbirilerine bağlar, fakat paketleme sürecinde, istenilen noktada kolayca açılabilir veya paketleme parçaları ayrılabilir. Paketleme parçalarının ayrılması halinde, paketlenen cismin en azından bir paketleme parçasını paketleme döneminin sonunda sağlamca tutturmak için kullanılan bir yapışkan tabaka ortaya çıkar.