Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Doğalgaz sayaçları için kompakt kontrol uniteleri. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2007/00039
Buluş Başlığı Doğalgaz sayaçları için kompakt kontrol uniteleri.
Başvuru Sahibi MUSTAFA NURDOĞAN
Buluş Sahibi MUSTAFA NURDOĞAN
IPC Sınıfı F16K 17/36;G07F 15/00
Buluş Özeti

Doğalgaz sayaçlarında Smart kartlı ön ödemeli sistem kullanılmaktadır. Mevcut bu sistemde, sayaç içinde montajlı, gazın çıkış tarafında gazla temas eden aç kapa işlevini yapan pil enerjisi ile çalışan tahrik grubunda, redüktör motorlu bir vana mevcuttur. Sayaç içerisindeki tahrik grubunu besleyen pil kablolarının iyi izole edilememesi ve vanayı harekete geçiren redüktörlü motorun ark yapma ihtimalinin yüksek olması ciddi boyutta tehlike oluşturmaktadır. Doğalgaz Sayaçları için eliştirilen Kompakt Kontrol Ünitesinde vana gazla temas etmeyecek şekilde sayaç dışına çıkarılmıştır. Her marka ve büyüklükteki Doğalgaz sayacına kolaylıkla akuple edilebilecek doğalgaz sayacı kontrol üniteleri, Deprem e duyarlı ve Smart kartlı ön ödemeli sisteme sahiptir.