Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Bal arısı kolonilerindeki akarid, lepidopteran, fungal ve bakteriyel zararların kontrolüne yönelik bileşenler. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/03/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2007/01410
Buluş Başlığı Bal arısı kolonilerindeki akarid, lepidopteran, fungal ve bakteriyel zararların kontrolüne yönelik bileşenler.
Başvuru Sahibi VITA (EUROPE) LIMITED
Buluş Sahibi MAXWELL S. WATKINS
IPC Sınıfı A01K 47/00;A01N 25/04
Buluş Özeti

Bu buluş, kovanlara etkin miktarda uygulanan yavaş salımlı formülasyonlu esans yağları ile arı kovanlarında görülen çeşitli hastalıkları kontrol altına alacak bir yöntemle ilgilidir. Bu esans yağları, bitki veya mentol, geraniol, thymol, myrcene, sitral, limonene, karene, kamfor, öjenol, veya sineol (ökaliptol) gibi bitkilerin etkin bileşenlerini veya limon yağı, okaliptüs yağı ve neem yağları gibi doğal yağları ya da formik asit, asetik asit veya oksalik asit gibi organik asitleri kapsamaktadır. En çok tercih edilen yağlar thymol veya mentol gibi monoterpenlerdir. Thymol en çok tercih edilen monoterpen türüdür.