Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Esnek boru şeklinde ampül. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/10/2014
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2007/01911
Buluş Başlığı Esnek boru şeklinde ampül.
Başvuru Sahibi HE SHAN LIDE ELECTRONIC ENTERPRISE COMPANY LIMITED
Buluş Sahibi BEN FAN
IPC Sınıfı F21S 4/00;F21V 21/00;F21V 5/04
Buluş Özeti

Esnek boru şeklindeki ampul opak bir çekirdek teli, çekirdek tel içerisinde konuşlandırılmış birçok LED, LED ler üzerine konuşlandırılmış ve çekirdek ile aynı uzunluğa sahip bir yarı saydam dağıtım gövdesi ve hem çekirdek teli hem de dağıtım gövdesini kaplayan ve çekirdek ile aynı uzunluğu olan bir kaplama tabakası içerir. Dağıtım gövdesi, kendisi ile eşit uzunluğa sahip bir kaplama tabakası ile sıkıştırılır. Esnek boru şeklindeki ampulün mevcut teknik alanın yaydığı ışık, neon ampülden yayılan ışığa benzer şekilde yumuşak ve devamlı bir ışıktır ve düşük üretim masrafları ile yüksek sayılarda ve otomatik olarak üretilebilir.Basit üretim süreci sebebiyle, üretim masrafları düşüktür ve yüksek sayılarda üretimi herhangi bir sorun yaratmamaktadır.