Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Genişbant erişimi veya medya ağ geçidi cihazları için otomatik olarak yazılım güncelleme,kablosuz ağ güvenlik ayarları ve garanti kaydı yöntemi TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 23/06/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2007/02279
Buluş Başlığı Genişbant erişimi veya medya ağ geçidi cihazları için otomatik olarak yazılım güncelleme,kablosuz ağ güvenlik ayarları ve garanti kaydı yöntemi
Başvuru Sahibi AİRTİES KABLOSUZ İLETİŞİM SANAYİ VE DIŞ TİCARET A.Ş.
Buluş Sahibi MÜJDAT PAKKAN;METİN İSMAİL TAŞKIN;PELİN ERSAVAŞ
IPC Sınıfı H04W 92/06
Buluş Özeti

Bu buluş, genişbant erişimi sağlayan ya da genişbant üzerinden ses, veri ve/veya video iletimi yapan bir cihazın (örneğin ADSL, Kablo, Wimax, veya 3G modem, VoIP router, Video STB (Set Top Box- Set Üstü Kutu) gibi) otomatik olarak yazılım güncelleme, kablosuz ağ güvenlik ayarlarının yapılması ve garanti kaydı yöntemleri ile ilgilidir. Yazılım güncelleme, kullanıcının düzenli olarak kontrol etmesine gerek kalmadan cihazın içinde çalışan yazılımın her yeni çıkan versiyonunu merkezi bir sunucudan, ilk olarak kullanıcının bilgisayarına, daha sonra da kullanıcının yönlendirmesi doğrultusunda cihaz üzerine yükleme yöntemi ile ilgilidir. Otomatik güvenlik ayarlan, kablosuz genişbant ağ bağlantısı yapan cihazların kablosuz güvenlik ayarlarının (güvenlik modu, güvenlik şifresi vbg.) kullanıcının girmesine gerek kalmadan otomatik olarak yapılması yöntemi ile ilgilidir. Garanti kaydı, cihazın MAC adresi, seri numarası, kullanıcı adı, soyadı, telefon numarası ve e-posta adresi gibi bilgilerin kullanıcıdan gerekli en az bilgiyi girmesini isteyerek merkezi bir veritabanına kayıt ve güncelleme sistemi ile ilgilidir.