Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Atık maddelerden yakıt elde edilmesi için bir sistem ve method TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2007/02772
Buluş Başlığı Atık maddelerden yakıt elde edilmesi için bir sistem ve method
Başvuru Sahibi GEP YEŞİL ENERJİ ÜRETİM TEKNOLOJİLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
Buluş Sahibi ÖMER SALMAN;NİLÜFER SELEN ÖNAL;COŞKUN MANCUHAN;MUSTAFA TOLAY
IPC Sınıfı B03B 9/06;B09B 3/00;C10B 53/08
Buluş Özeti

Bu buluş ayrıştırılmış veya ayrıştırılmamış Evsel Katı Atıklardan (EKA), endüstriyel atıklardan, atıksu arıtma tesisi çamurundan, deri endüstrisi atıklardan, tarımsal atıklardan vs. den ısı, güç, yanıcı gazlar ve kimyasallar elde edilebilmesi için geliştirilen bir sistem ve süreç ile ilgilidir. Daha da özellikle, bu buluş katı atıklardan ısı, güç, yanıcı gazlar ve kimyasalların üretimi için bir sistem ve metot ile ilgili olup, hammadde hazırlanması, gazlaştırma, sentez gazı temizliği, enerji üretimi ve yan ürünlerle birlikte isteğe bağlı olarak değerli kimyasalların yan ürünlerle birlikte üretimi adımlarını içerir.