Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Entegre prim sistemi TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 23/06/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2007/02894
Buluş Başlığı Entegre prim sistemi
Başvuru Sahibi ALİ YILMAZ
Buluş Sahibi ALİ YILMAZ
IPC Sınıfı G06Q 30/00
Buluş Özeti

Buluş, üretici firma (1) tarafından üretilen ürün veya hizmetlerin (13) müşteri temsilcileri (2) tarafından tüketiciye (3) ulaştırılması ve müşteri temsilcilerinin (2) bununla ilgili aldığı maddi değerleri düzenleyen entegre prim sistemi ile ilgili olup özelliği, müşteri temsilcisine (2) ödenen maddi değerlerin kayıt altına alınabilmesi, müşteri temsilcisinin (2) yaptığı işlerin ölçülebilmesini sağlamak üzere, müşteri temsilcisinin (2) ulaştırarak tüketicinin (3) aldığı hizmet veya ürün (13) miktarının bildirilmesi, bildirilen miktara göre belirlenen maddi değerin,ara firmaya (6), aktarılması, ara firma (6) üzerinden müşteri temsilcisine (2) maddi değerin gönderilmesi, işlem aşamalarını içeren prim sistemi ile ilgilidir.