Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Limitör sistemi TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 23/06/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2007/03029
Buluş Başlığı Limitör sistemi
Başvuru Sahibi MUSTAFA NURDOĞAN
Buluş Sahibi MUSTAFA NURDOĞAN
IPC Sınıfı H03K 19/0185
Buluş Özeti

Alçak gerilim devre kesicilerde, hareketli baranın (4) çok yüksek akımlarda elektromanyetik kuvvetlerle yukarı itilmesi ilkesini kullanarak çalışan devre kesme mekanizmasında profilin özel formu (a,b,c,d) hareketli baranın (4) kalkışı ve geri gelişini düzgün yapmasını sağlar. Devre kesici ON konumundayken kontaklar kapalıdır. Sabit bara (1) üzerindeki sabit kontak (2), ile hareketli bara (4) üzerindeki hareketli kontak (3) birbiri üzerine kapanmış durumdadır ve devre kesici akım geçirmektedir. Devre kesici üzerinden çok yüksek akım geçirilmesi durumunda, devre kesici termik veya manyetik trip yapmadan çok evvel hareketli bara (4) elektromanyetik kuvvetlerin etkisiyle yukarı itilerek devreyi açarak devreyi koruduğu gibi devre kesicinin de korunmasını sağlar.