Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Tam otomatik profil makinesi TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 23/06/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2007/03553
Buluş Başlığı Tam otomatik profil makinesi
Başvuru Sahibi CİHAN MAKİNE MERMER VE MAD. SAN. TİC. LTD ŞTİ.
Buluş Sahibi TAYYAR TAYFUN CiHAN
IPC Sınıfı B24B 9/06
Buluş Özeti

Mermer ve benzeri malzemelerde dairesel profilli kenarlar oluşturmak ve cilalamak için abrasif(l) ve elmas kafaların(2) bağlı olduğu tablaya ara kollar(9a,9b,10a,10b ) vasıtasıyla 0-180 derece arası dikey eksen hareket yaptıran ve eksen kaydırmaları yardımıyla çeşitli kalınlıklardaki taşlara da uygulanmasını mümkün kılan bu mekanizmada sistem birbirine paralel olan iki farklı şase düzlemi (4a, 4b) üzerinden hareketlendirilmektedir. Bu iki birbirine paralel düzleme, üzerinde abrasif kafalar(l) ve elmas kafarın(2) bulunduğu tabla, ara kollar ile bağlanmıştır. (9a,9b,10a,10b ) Yararlanılan her iki taraftaki redüktörler vasıtasıyla şasenin içinden sisteme hareket sağlanmakta ve kollar yardımıyla bu hareket ana tablaya dolayısıyla işlem görecek malzemeye iletilmektedir. Aynca ana tablanın ilk kafası olan elmas kafa, küçük bir motorla ileri geri hareket ettirilerek taşın kalınlığına göre istenen şeklin verilmesini mümkün kılmaktadır.Sistemde kendinden şekilli olmayan, tamamen düz abrasif ve elmas kafalar kullanılmaktadır