Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Peroral uygulanabilir antimikrobiyal kompozisyon. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2007/03565
Buluş Başlığı Peroral uygulanabilir antimikrobiyal kompozisyon.
Başvuru Sahibi ALEXANDROVICH NIKOLAI KISELEV
Buluş Sahibi ALEXANDROVICH NIKOLAI KISELEV;DMITRY SERGEEVICH CHICHERIN
IPC Sınıfı A61K 45/08;A61K 47/26
Buluş Özeti

Buluş, ilaç, kimyasal ve farmasötik sanayii, özellikle de antibiyotik preparatif formlar ile ilgilidir. Yenilik getiren antimikrobiyal kompozisyon, 1:1-1:100 aktif bileşen oranında linosamitler, geniş yelpazede penisilinler, sefalosporinler, makrolitler, tetrasilinler ve laktüloz içeren gruptan seçilen bir antibiyotik içerir. Laktülozun ortalama partikül ebadı 100 nm ila 200 #956# m arasında değişir. Adı geçen kompozisyon aynı zamanda katı bir hale ve bir şurup yahut süspansiyon formuna sokulmuş olabilir. Uygulanabilir olduğu yerde, kompozisyon içersine farmasötik olarak kabul edilebilir eksipiyanlar öyle şekilde ilave edilir ki peroral uygulama için kabul edilebilir bir form alır.