Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Yeni nesil elektronik kontrol cihazı. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 23/06/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2007/03623
Buluş Başlığı Yeni nesil elektronik kontrol cihazı.
Başvuru Sahibi MUSTAFA YURUM
Buluş Sahibi MUSTAFA YURUM
IPC Sınıfı G05B 13/00;G06F 9/48;G06G 7/00
Buluş Özeti

Buluş, bağlı olduğu birimlere ilişkin önceden belirlenmiş parametreler bazında ölçtüğü verileri kullanıcılara bir arayüz üzerinden gösteren ve tek cihazla (1) birçok farklı makine ve benzeri birimin son derece düşük bir maliyetle kontrol edilmesini, analog veya dijital çıkışından gerekli sinyalleri göndererek bağlı olduğu birimlerin çalışmasına her aşamada müdahale edilebilmesini, bağlı olduğu birimin analog olarak kontrol edilen tüm hareketlerinin elektronik olarak kontrol edilmesini, bağlı olduğu birim ile arasına herhangi ek bir elektronik devre konulmasına gerek kalmadan (röle kartı, tristör kartı) 5A e kadar olan tüm yüklerin kontrol edilmesini sağlayan ve bir anahtarlamalı güç kaynağı (SMPS) (6) içeren ve endüstride özellikle PVC doğrama makineleri için geliştirilen bir elektronik kontrol cihazı (1) ile ilgilidir.