Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Bir duvar kaplamasının kusurlarını saptamak için sistem ve böyle bir sistemi imal etmek için usul. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2007/03678
Buluş Başlığı Bir duvar kaplamasının kusurlarını saptamak için sistem ve böyle bir sistemi imal etmek için usul.
Başvuru Sahibi LÁSZLÓ VARGA
Buluş Sahibi IMRE TÓTH;LÁSZLÓ KALAFSZKY;LÁSZLÓ VARGA
IPC Sınıfı B32B 3/22;G01M 3/18
Buluş Özeti

Buluş genellikle sıvı olan malzemelerin depolandığı bir alanı çevrelemeye yönelik, iç tarafında bir kaplama olan bir duvarın, özellikle bir konteyner duvarının kusurlarını ve/veya kaplamadaki kusurları saptamak için bir sisteme ilişkindir. Hayatın birçok alanında kimyasal maddeler, çözücüler, gaz yağı ve petrol fraksiyonları ve bunun gibi her tipten farklı malzemelerin, bu malzemelerin çevreye gitmesi veya çevreden başka malzemelerin depolanan malzemelerle karışması olasılığını dışlayacak bir şekilde depolanması gerekir. Çoğu durumda bu malzemeler farklı malzemelerden, çoğunlukla metalden yapılan konteynerlerde saklanır, bu konteynerlerin duvarlarında aşınma veya başka hasarların bir sonucu olarak delikler oluşabilir ve oluşan bu deliklerden dışarıdan konteynerin içine veya konteynerin içinden çevreye malzemeler akabilir ve böylece depolanan malzeme kullanım için uygun olmayan bir hale gelebilir veya ciddi çevre kirlenmesi söz konusu olabilir. Hasarı önlemek amacıyla, konteyner duvarlarında oluşan delikleri en kısa zamanda saptamak için farklı izleme sistemleri kullanılmaktadır.